Gazeta Stefan
Najważniejsza jest wolność słowa, bo słowo ma moc zmieniania ludzi !
Taka idea towarzyszy kolejnym pokoleniom Żeromiaków od lat. Wolność słowa i możliwość wypowiadania go. To motto przewodnie gazety szkolnej „Stefan”.
Na przestrzeni wielu dziesięcioleci redagowania naszego czasopisma nie zabrakło tematów trudnych i czasami kontrowersyjnych. Jednak po to właśnie istnieje Stefan. Piszemy o tym co nas intryguje, nurtuje, boli, rozśmiesza. Kolejni redaktorzy podejmowali różnorodne tematy, a starsi uczyli młodszych kolegów jak być dobrym, rzetelnym dziennikarzem.
Z redakcji „Stefana” wyfrunęli w świat rasowi dziennikarze, artyści, prawnicy i humaniści odpowiedzialni za słowo. „Stefan”, choć nie zawsze tak się nazywał -wcześniej to „Radek”, „K.L.A.N”, „Tur”, „Żerowisko”, „Stefan, rusz się” - był, jest i będzie Waszym, Żeromiacy forum. Zapraszamy do stałej współpracy kolejnych, spragnionych dziennikarskiej przygody uczniów. Parafrazując powiedzenie możemy z dumą powiedzieć:
„Mowa jest srebrem, a „Stefan” naszym szkolnym złotem!
Zapraszamy do zapoznania się z Gazetą Stefan wydawaną w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu.
Okładki "Stefana" - (dysk google)
Liczby, które potwierdzają skuteczność naszego nauczania.
Edukacja
Liczby
nauczycieli
uczniów
rok założenia liceum
Szkoła, która
daje więcej
To miejsce, w którym edukacja wykracza poza program nauczania. Rozwijamy pasje, uczymy samodzielności i budujemy kompetencje potrzebne w świecie, który ciągle się zmienia. Żeromski to szkoła, która przygotowuje nie tylko do matury, ale do odpowiedzialnego wejścia w dorosłość. Tworzymy środowisko, w którym młodzi ludzie uczą się odwagi, współpracy i pewności siebie.